Představte si, že můžete snížit nebo dokonce úplně odstranit svou bolest pouhým zaměřením své mysli. Zní to jako kouzlo? Ve skutečnosti je to vědecky podložená technika známá jako autohypnóza, která vám může poskytnout úlevu od bolesti bez nutnosti léků nebo invazivních procedur. V tomto článku se dozvíte, jak autohypnóza funguje, jak může zmírnit vaši bolest a jak můžete začít tuto metodu snadno praktikovat doma. Ponořte se s námi do světa autohypnózy a objevte, jak můžete znovu získat kontrolu nad svým tělem a myslí.

Jak si můžete sami pomoci

Bolest je nepříjemný pocit, který může výrazně ovlivnit kvalitu našeho života. Ať už se jedná o akutní bolest po úrazu nebo operaci, nebo o chronickou bolest způsobenou onemocněním, hledání účinných metod jejího zvládání je klíčové. Jednou z efektivních metod, kterou můžete vyzkoušet sami, je autohypnóza. Tento článek se zaměřuje na to, jak autohypnóza funguje, jak vám může pomoci při zvládání bolesti a jak ji můžete začít praktikovat.

Co je autohypnóza?

Autohypnóza je technika, která využívá stav hluboké relaxace a soustředění k dosažení změněného stavu vědomí. V tomto stavu je naše mysl otevřenější pozitivním sugescím, které mohou ovlivnit naše vnímání a reakce na bolest. Na rozdíl od hypnózy vedené terapeutem, autohypnózu si můžete provádět sami, kdykoli a kdekoli, když máte potřebný klid.

Jak autohypnóza funguje?

Autohypnóza funguje na principu změny našeho vnímání a reakce na bolest prostřednictvím sugescí a vizualizací. Když se dostanete do stavu hluboké relaxace, můžete se zaměřit na pozitivní obrazy a myšlenky, které vám pomohou snížit pocit bolesti. Tento proces může zahrnovat:

 • Relaxaci: Uvolnění svalů a zpomalení dechu.
 • Vizualizaci: Představování si klidných a příjemných míst nebo situací.
 • Sugesce: Používání pozitivních afirmací, jako například "Moje tělo se uzdravuje" nebo "Bolest se snižuje a cítím se lépe".

Výhody autohypnózy při zvládání bolesti

Autohypnóza nabízí několik výhod pro zvládání bolesti:

 1. Bezpečnost a neinvazivnost: Na rozdíl od léků nemá autohypnóza žádné vedlejší účinky a není návyková.
 2. Kontrola: Umožňuje vám mít větší kontrolu nad svým tělem a myslí.
 3. Dostupnost: Můžete ji provádět sami, kdykoli potřebujete, bez nutnosti návštěvy terapeuta.
 4. Podpora uzdravení: Pomáhá snižovat stres a úzkost, které mohou zhoršovat bolest a zpomalovat proces uzdravení.

Jak začít s autohypnózou

Začít s autohypnózou je snadné, ale vyžaduje to pravidelnou praxi. Zde je několik kroků, které vám pomohou začít:

 1. Najděte klidné místo: Vyberte si místo, kde nebudete rušeni. Mělo by být tiché a pohodlné.
 2. Uvolněte se: Sedněte si nebo si lehněte do pohodlné polohy. Zhluboka dýchejte a postupně uvolněte všechny svaly v těle.
 3. Zaměřte se na dech: Koncentrujte se na svůj dech. Vdechujte pomalu nosem, zadržte dech na několik sekund a pak pomalu vydechněte ústy.
 4. Použijte sugesce: Opakujte si v duchu pozitivní afirmace nebo sugesce. Můžete si například říci: "S každým nádechem se cítím klidnější" nebo "Moje bolest se zmenšuje a mizí".
 5. Vizualizace: Představte si klidné a příjemné místo, kde se cítíte bezpečně a pohodlně. Může to být pláž, les, nebo jakékoli jiné místo, kde se cítíte dobře.
 6. Ukončení: Po několika minutách nebo když se budete cítit připraveni, pomalu se vraťte do plného vědomí. Zhluboka se nadechněte, protáhněte se a otevřete oči.

Tipy pro úspěšnou autohypnózu

 • Pravidelnost: Cvičte autohypnózu pravidelně, ideálně každý den.
 • Trpělivost: Výsledky nemusí být okamžité. Buďte trpěliví a věřte v proces.
 • Pozitivní myšlení: Věřte, že autohypnóza může fungovat. Pozitivní přístup je klíčový.
 • Nahrávky: Pokud máte potíže se soustředěním, můžete použít nahrávky vedené autohypnózy, které vám pomohou s relaxací a sugescemi.

Autohypnóza je účinný nástroj, který vám může pomoci zvládat bolest a zlepšit kvalitu života. Je to bezpečná, neinvazivní a snadno dostupná metoda, kterou můžete využít kdykoli a kdekoli. Pravidelnou praxí můžete snížit svou bolest, zlepšit svou psychickou pohodu a získat větší kontrolu nad svým životem. Začněte dnes a objevte, jak může autohypnóza změnit váš přístup k bolesti.

 

Autohypnotická nahrávka "Stop bolesti"

Zažijte úlevu od bolesti a zlepšete svou kvalitu života s naší speciálně navrženou autohypnotickou nahrávkou "Stop bolesti". Tato nahrávka vás provede hlubokou relaxací a účinnými sugescemi, které vám pomohou zmírnit vaši bolest a obnovit vnitřní klid. Nechte se vést krok za krokem a objevte, jak může autohypnóza změnit váš přístup k bolesti.

Objednejte si naši nahrávku "Stop bolesti" ještě dnes a začněte cestu k bezbolestnému životu. Klikněte zde pro více informací a okamžité stažení.